Tag Archives: grand theft auto 5

Kontrolowanie wyników sondażowych

Bardzo często w mediach różnego rodzaju pojawiają się rozliczne sondaże i badania poparcia opinii publicznej, które mają na celu przedstawić opinię szeroko rozumianego społeczeństwa na daną sprawę. Jest to w socjologii i ekonomii bardzo przydatne narzędzie pracy wpisane na stałe do metodologii tych dziedzin nauki. Nie inaczej jest z polityką, która również korzysta z sondaży. Tutaj jednak w przeciwieństwie do socjologii czy ekonomii sondaże same w sobie są elementem gry politycznej i ich publikacje, zamówienia, które złożyć może każdy, niuanse dotyczące sposobu konstruowania pytań czy zachowania ankietera. Wszystko to może postawić partię w niekorzystnym lub wyjątkowo korzystnym świetle, więc nie tylko media i organy niezależne starają się śledzić poparcie opinii publicznej dla działań największych partii. Dla samych polityków stałe spadki w sondażach lub stałe wzrosty są najlepszym dowodem na to, że aktualnie obrany kierunek zmian nigdy nie będzie cieszył się szansami na sukces, lub że właśnie jest idealny i należy go kontynuować.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów poświęconych społeczeństwu i polityce. Znajdziesz tutaj wiele wpisów o tematyce socjalno-społecznej. Zapraszam do czytania!

Wpływ polityki na urbanistykę miast

Miasta, szczególnie ich dzielnice, są tymi formami zagospodarowania przestrzennego, które skupiają wokół siebie społeczeństwa tworząc społeczności lokalne. Są to społeczności, które bardzo często same się aktywizują i próbują własnymi siłami zmienić rzeczywistość by mieszkańcom danego miasta żyło się lepiej. Dlatego też polityka na tym gruncie samorządowym rządzi się innymi prawami. Wybierani są do nie j ludzie dobrze znani, tacy, którzy w danym miesiące są w stanie zdziałać coś dobrego. Jednym z wyznaczników jest zagospodarowanie przestrzenne, które zazwyczaj pojawia się w obietnicach przedwyborczych kandydatów do władz samorządowych. Jednak należy pamiętać projekty urbanistyczne rządza się swoimi prawami i są zależne również od wytycznych Unii Europejskiej. I nie można się łudzić, że nawet najbardziej wprawny polityk nie uratuje lasu czy kawałka ziemi gdy w planach ministerstwa w tym miejscu ma przebiegać autostrada. Jednak społeczeństw lokalne maja świadomość, że im bardziej politykom zależy na danym miejscu tym bardziej będą o niego walczyć na wyższych szczeblach.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów poświęconych społeczeństwu i polityce. Znajdziesz tutaj wiele wpisów o tematyce socjalno-społecznej. Zapraszam do czytania!