Tag Archives: grand theft auto v

Odszkodowanie za utratę zdrowia

Każdy kierowca w Polsce, który posiada również zarejestrowany samochód osobowy, musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie, które chroni nie tylko kierowcę, ale przede wszystkim wszystkie osoby dookoła niego. Nawet dla najlepszego kierowcy może się zdarzyć sytuacja, że spowoduje on wypadek samochody. Wystarczy przecież, że dziecko wyskoczy nam na jezdnię, wpadniemy w poślizg lub będziemy mieli bardzo złe warunki na drodze. W takich sytuacjach o wypadek nie trudno, a to jest przecież tylko chwila. Niestety, ale najczęściej w takich wypadkach istnieje zawsze strona poszkodowana, która mogła odnieść bardzo poważne obrażenia fizyczne. Jeśli te obrażenia są bardzo poważne i będzie potrzebna długa rekonwalescencja, to niestety, ale na pewno poszkodowany lub poszkodowana będzie walczyć o odszkodowanie za utratę zdrowia. W tym właśnie momencie przydaje się nam nasze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, gdyż to własnie nasz ubezpieczyciel będzie do pewnej kwoty wypłacał te pieniądze, a nie my z własnej kieszeni.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów poświęconych społeczeństwu i polityce. Znajdziesz tutaj wiele wpisów o tematyce socjalno-społecznej. Zapraszam do czytania!

Polityka przez wielkie P

Patrząc na medialne skróty wiadomości często trudno uciec od wrażenia, że politycy wielkiego formatu mają faktycznie ogromną władzę nad społeczeństwem i stojąc nieco poza nawiasem wywyższają się, czując się częścią wielkiej i nietykalnej elity. Ale ta wielka polityka może być bardzo szybko zdemontowana przez rozwścieczony tłum, który tak jak w Grecji, będzie miał dość niekompetencji rządu wybranego przez siebie jeszcze kilka lat wcześniej. Jednocześnie słabość polityki przez wielkie P sprawia, że ta lokalna i samorządowa, odbywająca się na najniższym szczeblu a jednocześnie będąca najbliżej obywateli, zyskuje na popularności i wciąż angażują się w nią nowi ludzie pragnący zmienić coś w swoim powiecie, gminie czy nawet na osiedlu. Zresztą koszty prowadzenia kampanii do takiego organu lokalnego są dużo niższe i czasami nawet bez pieniędzy można zdobyć odpowiednie poparcie. Dlatego czasami o wiele lepiej zaangażować się z początku w politykę lokalną i samorządową, która pomaga o wiele szybciej dostać się do sejmiku czy rady powiatu.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych wpisów poświęconych społeczeństwu i polityce. Znajdziesz tutaj wiele wpisów o tematyce socjalno-społecznej. Zapraszam do czytania!